Naturalne kosmetyki do włosów

naturalne kosmetyki do włosów

Nie wiesz gdzie znaleźć naturalne kosmetyki do włosów? W naszym sklepie napieknewlosy.pl znajdziesz mnóstwo sprawdzonych naturalnych produktów, w tym także rozmaite zioła, glinki, oleje itp. Jeśli interesuje Cię włosing® zgodny z naturą - czytaj dalej! 

Zioła w pielęgnacji włosów i jak je przygotować?

Nasza ziołowa kategoria to prawdziwa gratka dla entuzjastów naturalnej pielęgnacji! Do czego możemy wykorzystać zioła? Do peelingu skóry głowy, pogrubienia włosów, dodania im objętości, ale też do koloryzacji. 

Z ziół możemy przygotowywać wywary, odwary, maceraty... Jest bardzo dużo metod, by z ziółek wyciągnąć jak najwięcej dobroci. Jak przygotować ziołową mieszankę?

  1. Przygotowujemy miseczkę, porcję ziół i ciepłą wodę (najlepiej filtrowaną lub demiralizowaną).
  2. Powoli wlewamy wodę do proszku, ciągle mieszając. Zalewając zioła pamiętajmy o tym, by wody było około 3x tyle, co ziół (100g ziół na 300ml/g wody).
  3. Powstała pasta powinna być gładka i bez grudek! Jeśli jednak w naszej mieszance znajdziemy grudki, możemy bez obaw użyć miksera lub blendera żeby osiągnąć gładką masę.

Właśnie w taki sposób możemy przygotować ziołową mieszankę lub farbę (hennę, cassię, indygo) - to proste!

 

Naturalny stylizator: GLUTEK LNIANY!

 

To chyba najpopularniejszy niebarwiący wywar roślinny w historii WŁOSINGU®. Nadaje się świetnie jako podkład nawilżający pod olej, jako wygładzająca płukanka, a także w formie domowego żelu utrwalającego loki.

Jak go przygotować? Łyżkę nasion lnu zalewamy szklanką wody. Glutka możemy przygotować na zimno, odstawiając mieszankę na noc lub na ciepło, gotując do uzyskania konsystencji gęstego kisielu.

 

Przepis na glutka!

  1. Do garnka dodajemy łyżkę ziaren lnu, następnie zalewamy je szklanką wody.
  2. Gotujemy na średnim ogniu, bez przerwy mieszając.
  3. Gdy już uzyskamy lniany kisiel pozostawiamy go do ostygnięcia, by następnie przejść do odcedzenia (najlepiej robić to, gdy żel jest jeszcze ciepły!).
  4. Gotowe! Taki żel można przechowywać w lodówce max. tydzień. TIP: jeśli chcesz przedłużyć jego żywotność: dodaj do glutka kilka kropel naturalnego środku konserwującego.

Jeśli jednak nie przepadacie za DIY, mamy dla Was propozycje gotowych stylizatorów o naturalnej recepturze: Hairy Tale Curlmelon oraz Lemon Lemur!

 

Kozieradka: naturalna wcierka do włosów

Kozieradka to bardzo popularny dodatek do ziołowych mikstur, a także składnik wielu wcierek! Ten proszek, pachnący rosołem, idealnie sprawdzi się do nawilżenia skóry głowy i włosów.

Aby uzyskać nawilżającą wcierkę: wystarczy zalać szklanką wrzącej wody łyżkę ziaren kozieradki.

W celu uzyskania nawilżającej maski: zalewamy porcję kozieradki ciepłą wodą i odstawiamy na noc. Kozieradka świetnie łączy się z innymi ziołami i poprawia ich konsystencję zapewniając, że lepiej się nakładają i spłukują. Porcja użytego proszku zależy od długości i gęstości włosów. Do pokrycia włosów gęstych, średniej długości wystarczy około 100-150g.

Naturalna maska do włosów z BAOBABEM!

Sposób przygotowania takiej maski poznaliście wyżej, ale czy wiecie już jakie właściwości posiada Baobab? Przez wiele lat mieszkańcy Afryki nazywali baobaby „drzewami życia”, ze względu na ich zdrowotne właściwości. Ich owoce posiadają dużo minerałów, w szczególności wapń, potas oraz magnez.
Proszek z baobabu świetnie nadaje się przede wszystkim do pielęgnacji skóry suchej, podrażnionej, wrażliwej i alergicznej. Zalany ciepłą wodą tworzy piękny żel, który możemy nałożyć bezpośrednio na włosy, aby stały się sypkie i nawilżone.

Prawoślaz: cudowny i naturalny kosmetyk!

Prawoślaz na pewno kojarzymy z receptur syropów na kaszel, ale wiemy też, że świetnie sprawdza się na włosy!

W formie nawilżającej płukanki, nadającej włosom sypkość: wystarczy łyżkę prawoślazu zalać szklanką ciepłej wody i pozostawić do ostygnięcia. Gotowe! W sproszkowanej formie nada się również jako składnik maski na długość włosów.

 

fot. @reinkarnaria

 

Inne zastosowanie ziół

Wszystkie idealnie sprawdzą się w roli naturalnych kosmetyków do włosów, a także do poprawy konsystencji bardziej "tępych" ziół, zapewniając "glutkowatość" włosowej papki. W połączeniu - świetnie sprawdzą się do nawilżających płukanek i masek DIY. Jeżeli masz wrażliwą skórę głowy lub cienkie włosy i obawiasz się jak zadziałają na Ciebie zioła, możesz na początku wymieszać porcję ziół z prostą odżywką.

Tego typu proszki idealnie sprawdzają się również do peelingu skóry głowy, również wrażliwej. Peeling to jeden z filarów świadomej pielęgnacji, pomaga zachować skórę głowy w dobrym stanie, usuwa martwy naskórek i nadaje wrażenie świeżości. Wiele ziół dodatkowo ma również działanie przeciwzapalne i przeciwłupieżowe, pomagają ukoić skórę głowy, regulują wydzielanie sebum i pomagają w walce z łupieżem.

Dobieramy naturalne kosmetyki do włosów i nie tylko!

Nie wiesz, które zioła polubią Twoje włosy? Nasz sklep z kosmetykami do włosów oferuje każdemu DARMOWĄ POMOC w doborze produktów specjalnie dla potrzeb Twoich włosów i skóry głowy. Doradzimy Ci również, których ziółek możesz użyć!

Szczegóły tutaj