Sklep Less Waste

  • Jako wypełniacza używamy biodegradowalnych chrupków SKROPAK ze skrobi kukurydzianej. Jak możecie z nimi zrobić? Zobaczycie dalej!
  • NIE WYRZUCAMY - PRZECENIAMY produkty z wadliwym opakowaniem, krótką datą ważności, ale nadal pełnowartościowym i pięknym wnętrzem przeceniamy
  • Wykorzystujemy ponownie kartony z dostaw, dając im drugie życie #lesswaste.
  • Jesteśmy zgłoszeni do BDO (Baza Danych Odpadowych) nr 000144917. Dokładamy się do recyklingu!

Cały czas staramy się udoskonalać nasze pakowanie, unikając dodatkowego generowania odpadów. Jako sklep less waste wybieramy takie rozwiązania, by jak najbardziej zadbać o naszą planetę. Ale to nie wszystko!

 

Jak pakuje sklep less waste?

To sprawny, ale staranny proces. W końcu zależy nam na tym, aby paczki były u Was jak najszybciej! :)

Stawiamy na automatyzację procesu pakowania. Nasza ekipa wyposażona jest w tablety i skanery, które usprawniają kompletowanie każdego zamówienia. Jedyne co drukujemy to paragon :)

Gdy już je skompletujemy, przechodzimy do pakowania i zabezpieczania Waszych kosmetyków. Główny bohater to chrupki SKROPAK, drugoplanowa jest taśma klejąca, która stanowi dodatkowe zabezpieczenie produktów, które mogłyby się otworzyć i rozlać w trakcie transportu. Staramy się tego uniknąć, dlatego robimy co w naszej mocy, żeby zamówienie doszło do Was całe i zdrowe!

 

Dlaczego sklep less waste korzysta z tradycyjnej taśmy klejącej?

  • Korzystamy z niej przy ponownym wykorzystaniu kartonów z dostaw. Skuteczniej zabezpiecza, dlatego możemy użyć jej zdecydowanie mniej, niż w przypadku papierowej taśmy.
  • Nie przeszkadza ona w recyklingu papieru. Przetwarzanie papieru da sobie radę z taśmą tradycyjną, pod warunkiem, że nie jest jej dużo. Dlatego używamy jej tyle, ile potrzeba - czyli bez przesady! :)
  • Taśma papierowa może utrudniać recykling. W trakcie procesu rozwłókniania z taśmy papierowej uwalnia się klej, który może zapychać maszyny i zanieczyszczać produkt porecyklingowy.

Wykorzystaj ponownie karton i wypełniacz!

Nasz ekologiczny wypełniacz ze skrobi kukurydzianej możecie wykorzystać:

  • rozpuszczając go w wodzie i do podlewania roślin,
  • jako wypełniacz do paczek lub prezentów,
  • poprzez kompostowanie razem z innymi odpadami roślinnymi.

Karton, w którym otrzymacie swoje zamówienie, wykorzystajcie jako pudełko na prezent lub do przechowywania domowych przedmiotów. Jeśli jednak zdecydujecie się go wyrzucić: umieśćcie go wraz z taśmą do pojemnika z papierem.

Czy wiecie, że...

do produkcji kosmetyków Hairy Tale Cosmetics wiele ekstraktów pozyskujemy ze świeżych owoców oraz niewykorzystanych produktów przemysłu spożywczego? Poznajcie bliżej włosową bajkę!