Czego potrzebujesz
W naszym sklepie znajdziesz wszystko do włosów, na każde potrzeby!
Jeśli chodzi o szampon, ważna jest przede wszystkim jego moc.
Masz wrażliwą skórę głowy i szukasz czegoś do codziennego mycia? Przejrzyj kategorię Łagodne bez SLeS/SLS. Takie szampony powinny sprawdzić się też przy problemach z przetłuszczaniem i łupieżem.
Jeżeli szukasz czegoś do bezproblemowej skóry głowy, ale nieco mocniejszego, wybierz szampon z kategorii Średnia moc: SCS, ALS, SMS.
Mocniejsze: SLeS, to tak zwane "rypacze", idealne do głębokiego oczyszczenia włosów przed henną lub ściągnięcia wszelkiej nadbudowy.
Przed rozpoczęciem pielęgnacji zgodnej z CG, konieczne jest mycie końcowe: final wash. Szampony nadające się do final wash mają swoją oddzielną kategorię, jako podkategorię CURLY.
Myjesz odżywką? Bez problemu! Mamy kategorię "maski i odżywki zgodne z cg", w której każda z odżywek nada się do mycia skóry głowy, a także oddzielną kategorię na produkty stworzone jako cowash.
A co jeśli chodzi o mydła do włosów? Składowo wyglądają one tak, jak szampony! To nie jest prawdziwe mydło, więc nie zaburzy pH skóry głowy. Różni się od szamponu formą, ale tak jak szampony, dzieli się na warianty mocniejsze i łagodne.
Po pierwsze, to zasadniczo to samo! Maska zazwyczaj jest bardziej gęsta, a odżywka lejąca, podobnie jak kosmetyk określany jako "balsam".
Najważniejszy jest PEH: czy jest to maska emolientowa, proteinowa czy humektantowa.
EMOLIENTOWE: wybierz emolienty jako bazę, odżywienie i ochronę włosów. Takie maski zawierają oleje, mogą zawierać silikony, woski, lanolinę (jeżeli szukasz czegoś emolientowego bez silikonów, sprawdź odżywki i maski zgodne z cg).
PROTEINOWE: proteiny, to "cegiełki" włosów, zwłaszcza hydrolizowana keratyna, proteiny jedwabiu, proteiny mleczne. Nie stosuj ich za często - grozi to przeproteinowaniem, zazwyczaj raz w tygodniu to idealna częstotliwość przy myciu co 2 dzień.
Proteiny roślinne mają oddzielne podkategorie, ponieważ działają bardziej otulająco na włosy, zabezpieczają je i ze względu na ich wielkość nie ma aż takiego ryzyka przeproteinowania. Proteiny roślinne podbijają również objętość u nasady włosów.
HUMEKTANTOWE: to inaczej odżywki i maski nawilżające. Zawierają aloes, glicerynę, miód i inne humektanty. Zazwyczaj spisują się świetnie jako podkład pod olej.
Ważne: uważaj na "pułapkę nawilżania", czyli stosowanie wyłącznie odżywek i masek humektantowych z powodu suchych włosów. Jeżeli borykasz się z takim problemem, proponuję najpierw nałożyć na włosy odżywkę humektantową, a następnie naolejować włosy (emolient). Jeżeli włosy puszą się po humektantach, możesz nakładać je jako pierwsze O w metodzie OMO, na drugie O dając emolienty! To tzw. domykanie nawilżenia, przeciwdziała puszeniu.
Kolejna ważna sprawa, to zabezpieczanie włosów na długości i końcach! Silikonowe serum nakładane na końce, stanowi ochronę przed wysoką temperaturą, mrozem, czy innymi czynnikami zewnętrznymi.
Systematyczne zabezpieczanie świeżo podciętych, zdrowych końcówek włosa może być niezwykle skutecznym środkiem na zapobieganie ich rozdwojeniom.
W naszej ofercie posiadamy sera silikonowe i olejowe (bez silikonów) z myślą o osobach, które unikają w swojej pielęgnacji, wspomnianych "oblepiaczy".
Ważne: Istnieją różne silikony, niektóre z nich mają zdolność do nadbudowy, dlatego warto raz na jakiś czas oczyścić włosy mocniejszym szamponem.
Zdrowa skóra głowy, to zdrowe i piękne włosy, dlatego bardzo ważny jest dobór odpowiedniej wcierki.
Wybierz wcierki alkoholowe, jeśli Twoja skóra nie ma skłonności do przesuszenia, łupieżu, podrażnień, czy też nadmiernego przetłuszczania. Alkohol we wcierkach ułatwia przenikanie substancji odżywczych w głąb skóry, dzięki czemu usprawnia ich działanie - niestety niektórym osobom może nie służyć, ze względu na wyżej wspomniane, występujące problemy.
Jednakże i dla wrażliwych głów mamy alternatywę - wcierki bez alkoholu. W roli wcierek świetnie sprawdzają się niektóre oleje oraz hydrolaty!
Choć budzi wiele wątpliwości - niesie ze sobą niezwykle wiele korzyści! Dobroczynne właściwości olejów oraz zawarte w nich kwasy tłuszczowe sprawiają, że włosy z czasem stają się mocniejsze, pełne blasku, wygładzone oraz bardziej odporne na zniszczenia. Co ważniejsze - oleje pozwalają utrzymać nawilżenie, dzięki czemu pasma stają się miękkie i wyraźnie wygładzone.
Znajdziesz u nas szeroką gamę czystych olejów, mieszanek oraz olejki eteryczne.
Są różne metody olejowania.
NA PODKŁAD NAWILŻAJĄCY - przed nałożeniem oleju, aplikujemy na włosy mgiełkę bez alkoholu albo humektantowy żel aloesowy lub bambusowy.
MASKA DIY - łyżeczkę oleju dodajemy do porcji maski emolientowej, w celu jej wzbogacenia. Najbardziej uniwersalna i najprostsza metoda!
SOLO - stosujemy sam olej, bez nawilżających podkładów. Istnieje jednakże ryzyko, że jeśli użyjemy źle dobranego oleju, to nasze włosy mogą zareagować spuszeniem, nadmiernym obciążeniem lub tymczasową suchością.
Jak dobrać olej? Zachęcamy do wykonania TESTU POROWATOŚCI, dzięki któremu możesz lepiej poznać potrzeby swoich włosów!
To jeden z najważniejszych elementów włosowej pielęgnacji.
Pozwala pozbyć się martwego naskórka, oczyszcza, odświeża oraz poprawia ukrwienie skóry głowy.
Dzięki peelingowi porost włosów zostaje przyspieszony, cebulki wzmocnione, a nadmierne wypadanie skutecznie ograniczone.
Jest wiele rodzajów produktów peelingujących - od mechanicznych (np. glinki, zmielone pestki lub zioła) po kwasowe (np. kwasy owocowe AHA).
Optymalna częstotliwość stosowania peelingów, to raz na dwa tygodnie.