Berberys korzeń cięty 50g

Berberys korzeń cięty 50g
Berberys korzeń cięty 50g

Berberys korzeń cięty należy zmielić przed użyciem!

Z kory i korzeni uzyskuje się mocno farbujący proszek roślinny. Berberyna w nim zawarta, która szczególnie mocno farbuje, używana była w dawnych czasach do farbowania na żółto wełny, jedwabiu i skórzanych rzeczy. Dzisiaj berberys znajduje swoje zastosowanie również w ziołowej pielęgnacji włosów - aktywuje chłodne tony w blondach.Sposób użycia:

Nie należy używać berberysu solo, za to w mieszankach ziołowych, na przykład z cassią - jak najbardziej! Berberys nie wytwarza żelu, dlatego bywa trudny do wypłukania i może plątać włosy. Inne zalecane mieszanki, to kurkuma, rzewień, mieszanka rumiankowa (Miscela Camomilla), jako ochłodzenie tonów.

Berberys uwalnia barwnik w zasadowym pH, dlatego do przygotowania najlepiej użyć dodatku alkalicznego, należy wtedy unikać środków zakwaszających, tj. jogurt, ocet i cytryna. Wystarczy pół łyżeczki sody oczyszczonej na 50g mieszanki, czyli łyżeczka na 100g.Skład: Berberis VulgarisPojemność: 50g

Cena: 15,00 zł
szt.

Orzech czarny łupiny mielone 50g

Orzech czarny łupiny mielone 50g
Orzech czarny łupiny mielone 50g

Łupiny Orzecha czarnego posiadają zdolność do koloryzowania zarówno skóry jak i włosów. Poza tym działają również antybakteryjnie, dzięki czemu pozytywnie działają w przypadku stanów zapalnych skóry.

Barwią najbardziej intensywnie z orzechów - zawierają 20 razy więcej juglonu, niż orzech włoski.

Efekty koloryzujące łupin orzecha czarnego znajdziecie poniżej: UWAGA: Szkodliwy dla zwierząt. Barwi tkaniny.Sposób użycia:
 Przygotowuje się go z gorącą wodą, zostawia do utlenienia na godzinę i można nakładać podobnie jak hennę czy cassię lub stosować jako dodatek do mieszanek ziołowych.Skład:
 
Surowiec: łupiny kruszone ( Juglandis nigrum Nuc. Cort. tot. )
Rodzina: orzechowate
Rodzaj: orzech
Gatunek: orzech czarny
Synonimy: Carya, Jupiter’s Nuts
Inne nazwy: black walnut, nogal americano, nogal negro, nogueira-preta, noyer noir, noyer noir d’Amerique, schwarze Walnuß, Schwarznuß, svart valnöt, Walnoot, black walnut hulls

Kraj pochodzenia: USAPojemność: 50g

Cena: 30,00 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl