Henna

A więc chcesz pohennować włosy? Świetnie, bo lista korzyści jest długa!

pogrubienie włosów

ukojenie skóry głowy

odżywienie i wygładzenie

naturalny peeling

wielowymiarowy kolor

Nie chcesz radykalnej zmiany koloru? Użyj cassii, ale pamiętaj, że nie jest ona całkowicie bezbarwna, a delikatnie miodowa, żółtawa, nadające ciepłe tony włosom.

Hennowanie i użycie ziół może wydawać się skomplikowane, ale to naprawdę proste. Warto poznać zioła przed zdecydowaniem się na koloryzację, ponieważ mają one różne właściwości.

Niektóre z nich, takie jak henna i cassia, można w pełni bezpiecznie rozjaśniać w razie chęci zmiany koloru. Indygo oraz mieszanki z indygo (brąz, kasztan, orzech, ale też blondy! gdzie indygo nadaje chłodne tony) nie wolno rozjaśniać, ponieważ włosy mogą stać się zielone.

W razie wątpliwości warto zacząć od hennowego słowniczka: henna, indygo, cassia.

Zioła zasadniczo nie rozjaśniają włosów. Wyjątki to rzewień, ze względu na zawartość kwasu jabłkowego, a także rumianek: daje złudzenie optyczne, wywołujące efekt delikatnie jaśniejszych włosów.

Proszki ziołowe nadają "warstwę" koloru, nie działają tak jak farba.

Jeżeli farbujesz chemicznie, kolor będzie różnił się na odroście (naturalnych włosach) i farbowanej części, ze względu na inną strukturę włosa.

Zobacz, jak przygotować i nałożyć pastę hennową lub z innych ziół:

 Masz siwe włosy i zależy Ci na mocnym kryciu i osiągnięciu naturalnego koloru brązowego lub ciemniejszego? Hennowanie dwuetapowe powinno sprawdzić się najlepiej!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl