Henna

A więc chcesz pohennować włosy? Świetnie, bo lista korzyści jest długa!

pogrubienie i wzmocnienie włosów

ukojenie skóry głowy

odżywienie i wygładzenie

naturalny peeling

wielowymiarowy kolor

Nie chcesz radykalnej zmiany koloru? Użyj cassii, ale pamiętaj, że nie jest ona całkowicie bezbarwna, lecz delikatnie miodowa, żółtawa oraz nadaje włosom ciepłe tony.

Hennowanie i użycie ziół może wydawać się skomplikowane, ale to naprawdę proste! Warto poznać zioła przed zdecydowaniem się na koloryzację, ponieważ mają one różne właściwości.

Niektóre z nich, takie jak henna i cassia, można w pełni bezpiecznie rozjaśniać w razie chęci zmiany koloru. Indygo oraz mieszanki z indygo nie wolno rozjaśniać, ponieważ włosy mogą stać się zielone (brąz, kasztan, orzech, ale też blondy, gdzie indygo nadaje chłodne tony).

W razie wątpliwości warto zacząć od hennowego słowniczka: henna, indygo, cassia.

Zioła zasadniczo nie rozjaśniają włosów. Wyjątek stanowi rzewień, ze względu na zawartość kwasu jabłkowego, a także rumianek, który daje złudzenie optyczne, wywołujące efekt delikatnie jaśniejszych włosów.

Proszki ziołowe nadają "warstwę" koloru, nie działają tak jak farba chemiczna.

Jeżeli farbujesz chemicznie, kolor będzie różnił się na odroście (naturalnych włosach) i farbowanej części, ze względu na inną strukturę włosa.

Zobacz, jak przygotować i nałożyć pastę hennową lub z innych ziół:

 

 

Masz siwe włosy i zależy Ci na mocnym kryciu i osiągnięciu naturalnego koloru brązowego lub ciemniejszego? Hennowanie dwuetapowe powinno sprawdzić się najlepiej!