Czego potrzebujesz

 

W naszym sklepie znajdziesz wszystko do włosów, na każde potrzeby!

 

SZAMPON

Jeśli chodzi o szampon, ważna jest przede wszystkim jego moc.

 

 

Masz wrażliwą skórę głowy i szukasz czegoś do codziennego mycia? Przejrzyj kategorię Łagodne bez SLeS/SLS. Takie szampony powinny sprawdzić się też przy problemach z przetłuszczaniem i łupieżem.

Jeżeli szukasz czegoś do bezproblemowej skóry głowy, ale nieco mocniejszego, wybierz szampon z kategorii Średnia moc: SCS, ALS, SMS.

Mocniejsze: SLeS, to tak zwane "rypacze", idealne do głębokiego oczyszczenia włosów przed henną lub ściągnięcia wszelkiej nadbudowy.

Przed rozpoczęciem pielęgnacji zgodnej z CG, konieczne jest mycie końcowe: final wash. Szampony nadające się do final wash mają swoją oddzielną kategorię, jako podkategorię CURLY.

Myjesz odżywką? Bez problemu! Mamy kategorię "maski i odżywki zgodne z cg", w której każda z odżywek nada się do mycia skóry głowy, a także oddzielną kategorię na produkty stworzone jako cowash.

A co jeśli chodzi o mydła do włosów? Składowo wyglądają one tak, jak szampony! To nie jest prawdziwe mydło, więc nie zaburzy pH skóry głowy. Różni się od szamponu formą, ale tak jak szampony, dzieli się na warianty mocniejsze i łagodne.

ODŻYWKA I MASKA

Po pierwsze, to zasadniczo to samo! Maska zazwyczaj jest bardziej gęsta, a odżywka lejąca, podobnie jak kosmetyk określany jako "balsam".

Najważniejszy jest PEH: czy jest to maska emolientowa, proteinowa czy humektantowa.

 

 

EMOLIENTOWE: wybierz emolienty jako bazę, odżywienie i ochronę włosów. Takie maski zawierają oleje, mogą zawierać silikony, woski, lanolinę (jeżeli szukasz czegoś emolientowego bez silikonów, sprawdź odżywki i maski zgodne z cg).

PROTEINOWE: proteiny, to "cegiełki" włosów, zwłaszcza hydrolizowana keratyna, proteiny jedwabiu, proteiny mleczne. Nie stosuj ich za często - grozi to przeproteinowaniem, zazwyczaj raz w tygodniu to idealna częstotliwość przy myciu co 2 dzień.

Proteiny roślinne mają oddzielne podkategorie, ponieważ działają bardziej otulająco na włosy, zabezpieczają je i ze względu na ich wielkość nie ma aż takiego ryzyka przeproteinowania. Proteiny roślinne podbijają również objętość u nasady włosów.

HUMEKTANTOWE: to inaczej odżywki i maski nawilżające. Zawierają aloes, glicerynę, miód i inne humektanty. Zazwyczaj spisują się świetnie jako podkład pod olej.


Ważne:
uważaj na "pułapkę nawilżania", czyli stosowanie wyłącznie odżywek i masek humektantowych z powodu suchych włosów. Jeżeli borykasz się z takim problemem, proponuję najpierw nałożyć na włosy odżywkę humektantową, a następnie naolejować włosy (emolient). Jeżeli włosy puszą się po humektantach, możesz nakładać je jako pierwsze O w metodzie OMO, na drugie O dając emolienty! To tzw. domykanie nawilżenia, przeciwdziała puszeniu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium